Ko darīt, ja dzīve pēc plāna neizdodas?
Ja dzīve pēc grafika liekas monotona un garlaicīga?
Izrādās, ne visiem cilvēkiem piemērotas modernās laika plānošanas metodes, kuras balstās uz mērķu nospraušanu, plānošanu un prioritāšu noteikšanu un ievērošanu. Iespējams, šādiem cilvēkiem nepieciešama citāda sistēma – plānojot pēc citiem principiem, bez stingri nospraustiem laika limitiem, bez stingri nosprausta viena mērķa!
Psiholoģijā, socionikā, fiziognomikā, ezotērikā, astroloģijā – visur pastāv liels daudzums cilvēka dalījumu tipos un apakštipos. Taču visi dalās divās lielās kategorijās: racionāļi un irracionāļi.
Pirmais tips – līdzsvaroti, organizēti, racionāli.
Otrais tips – spontāni, impulsīvi ļaudis, spējīgi improvizēt un būt elastīgi nestandarta situācijās.
Mūsdienu laika plānošanas sistēmas ideāli piemērotas tikai racionāļiem. Irracionāļiem tās nepiemērotas. Kad irracionālis cenšas sevi pieradināt pie ikdienas plānošanas, viņš nonāk pretrunā ar savu iekšējo būtību.Piespiežot sevi strādāt pēc stingra grafika, viņš pārdeg. Vienkārši pienāk brīdis, kad dzīve pēc grafika ir līdz kaklam, motivācija zūd un darbs kļūst nepanesams.
Vislielākais diskomforts irracionālim – darbs lielās kompānijās un korporācijās, kur valda pārvaldes birokrātijas atmosfēra ar tās racionālajām prasībām: atskaites, plāni, grafiki. Tas nav piemērots viņiem.
Piemērots variants – individuālais darbs vai darbs brīvā, radošā atmosfērā.
Katram no šiem tipiem ir savi plusi un mīnusi. Tomēr racionāļus parasti min kā piemēru, bet irracionāļus nepelnīti uzskata par nenopietniem, nepastāvīgiem, gaisīgiem. Nākošā reizē mēģināšu par šo uzrakstīt sīkāk.